O Nas

HejTukan to my!

Nazywamy się Asia i Ola. Asia jest wesołą i energiczną dziewczyną zakochaną w Skandynawii, a Ola to artystyczna osoba ceniąca sobie spokój i czas dla siebie. Poznałyśmy się na Instagramie i połączyło nas marzenie o własnym sklepie, w którym:

1. wszystko jest estetyczne, funkcjonalne i spełnia nasze wysokie oczekiwania.

2. po zakupach nie ma się wyrzutów sumienia, że produkty zostały zrobione na drugim końcu świata w niewiadomojakich warunkach.

3. składy nie szkodzą ludziom i środowisku, a opakowania nie będą się rozkładały miliard lat. 

Od podstaw chciałyśmy stworzyć miejsce w zgodzie ze sobą, pełne produktów które polecamy z czystym sumieniem.

Chcemy przełamać stereotyp, że produkty ekologiczne są szare, nudne i niefunkcjonalne. Znalazłyśmy więc produkty, które wprowadzają coś "magicznego" do codziennego życia, a jednocześnie nie szkodzą ludziom i środowisku. Obydwie interesujemy się też rozwojem osobistym i wiemy jak ważne jest dbanie o siebie: stąd do sklepu dodajemy produkty do pielęgnacji, które służą drobnym przyjemnościom.


Ogromną pomocą dla nas jest Beata Buc, nasz osobisty ekspert od etycznego wykonania, dobrych składów i najbardziej ekologicznych rozwiązań. Prywatnie po prostu super osoba, która zechciała poświęcić nam mnóstwo swojego czasu, bo również wierzy w idee Tukana.

No i oczywiście rodzina trzyma za nas kciuki, przede wszystkim nasi mężowie. Miłosz mąż Olki odpowiada za logo i wizualne pomysły w Tukanie.

Ola i Asia OiToucan założycielki

Skąd nazwa "Hej Tukan"? Przyszła do nas sama. Zastanawialiśmy się jakie zwierzątko najlepiej oddaje nasze charaktery i podejście do świata, i w sumie jest to tukan.

Lubimy sobie też pogadać z klientami, chcemy ulepszać Tukana i w ogóle Asia jest taką osobą, która jest w stanie zaprzyjaźnić się z kamieniem, więc w każdej chwili możesz napisać maila na hejka @ oitoucan.com (bez spacji) i się możemy poznać i umówić na kawę.